" /> Hakkımızda | Hayalet Restaurant – Antalya

Hakkımızda

Hayalet Restaurant, Anadolu’nun bereketli topraklarından Antalya’ya uzanan tadı doyumsuz tatlar… Yaylaların doğal kekik kokusuyla eşsiz bir aroma kazanan etler, modern tesislerde işlenerek damaklara şölen yaşatan lezzetlere dönüşüyor.

Geleneksel tatlara özgün bir yorum katan Hayalet Restaurant; et severlere en kaliteli, en güvenilir ürünleri sunuyor. Sivas’ta yer alan, son teknolojiye ve hijyenik koşulara sahip Hayalet Entegre Tesisleri’nde, veteriner hekimi kontrolünde uzman personel tarafından üretim gerçekleştiriliyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı % 100 Türk menşeili ürünler, her aşamasında hijyenin odakta olduğu üretim sürecinde, titizlikle ve ustalıkla işleniyor. Kırmızı et üretiminde, İç Anadolu’nun yaylalarında, kekik ve buğday filizleriyle beslenerek yetiştirilen en az 2 yaşındaki dana ve süt danaları kullanılıyor. Kesimler ise, Tarım İl veya İlçe Müdürlükleri tarafından verilen sağlık raporları, dezenfeksiyon belgeleri, ortamın ısı derecesi uygunluğu kontrolü yapılan anlaşmalı mezbahalarda, veteriner hekimleri denetiminde yapılıyor.

Kesim sonrası uygun olan karkas etler yine hijyenik koşullarda, Hayalet Et İşleme Tesisi’ne getirilerek dinlendirmeye alınıyor. Kemiklerinden ayrılan etler tüketim özelliklerine göre ayrılıp marine ediliyor. Etler -40°C şoklandıktan sonra paketleme işlemi yapılıp soğuk odalarda muhafaza ediliyor. Vakumlama işlemi, ürünlerin mağazalara sevkiyatı sırasında herhangi bir dış temasa ve zararlı bakteri üretimine karşı korunmasını sağlıyor. Bu nedenle kırmızı et çeşitleri, soğuk zinciri kırılmadan, uzun süre aynı tazelikte kalıyor ve sağlıklı bir şekilde müşterilere sunuluyor.

Hayalet Entegre Tesisleri’nde, köfte çeşitleri de hazırlanıyor. Kırmızı etler, sinir ve kıkırdakları ayrılarak kıyma haline getiriliyor. Hazırlanan kıyma, üretilen köftenin özelliklerine göre baharatlar ile tatlandırılıyor. 24 saat soğuk odalarda dinlendirilen karışım, ürün özelliğine göre form makinesinde şekillendiriliyor. Farklı lezzet ve şekillerde üretilen köfte çeşitleri paketlenip, Gıda Kodeksi’ne uygun etiketlenerek soğuk zincir kırılmadan frigofirik araçlarla mağazalara sevk ediliyor. Ürünler, kalite ve lezzetten ödün vermeyenlerle buluşuyor. Subheads DissertationOwl serve to guide the reader through the text, and to help cast light on the author`s way of thinking about her subject.